Bun venit pe site-ul Primariei LIVEZILE!

LUCRĂRI DE CADASTRU SISTEMATIC

27 ianuarie 2021

 

LUCRĂRI DE CADASTRU SISTEMATIC

 

Dragi cetățeni,

Unul dintre proiectele importante care se desfășoară în prezent în Comuna Livezile îl reprezintă lucrările de Cadastru Sistematic.

 

Înregistrarea sistematică în sistemul de cadastru şi carte funciară a proprietăţilor constituie o condiție obligatorie pentru dezvoltarea durabila a Comunei noastre, fără de care nu sunt posibile elaborarea și construirea proiectelor de infrastructură, dezvoltare rurală, dezvoltare industrială, accesarea fondurilor europene, a altor oportunități de finanțare pentru dezvoltarea comunei noastre, investițiile în agricultură, mediu si îmbunătățiri funciare.

Totodata Cadastrul sistematic aduce beneficii importante pentru cetățeni: lucrările de cadastru sunt gratuite pentru toti detinatorii de proprietăți, la sfârsitul lucrărilor veți avea proprietățile înscrise gratuit în cartea funciară.

 

Incepand cu data de 25 ianuarie 2021 va începe perioada contestatiilor pentru sectorul cadastral 30 Vălișoara ( terenuri care au fost măsurate în locurile: Dîlma Șipotului, La cimitir, Canepi, Fundoi, Paraul Șipotului, Sub Coltorești, Puculea, Sub Bogza).

 

  LIVEZILE -HARTA SECTOARE CRISTI (9,5 MiB, 364 hits)

Last modified: 27 ianuarie 2021

Comments are closed.

Acest site foloseşte cookies. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close